Licensed to Fairfield Sr. High School  Hy-Tek's Meet Manager 4/20/2009 07:30 PM
             FAIRFIELD MIDDLE SCHOOL INVITATIONAL 2009 - 4/20/2009             
                                 FAIRFIELD HS                                  
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 PRELIMS/FINALS
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1       Carey, Cayla         7 Princeton MS           12.84      13.38   3   10  
  2       Irwin, Sarah         8 Lakota Plain           12.98      13.57   3    8  
  3       Stewart, Adrianna    8 Fairfield Mi                      13.63   1    6  
  4       Bronson, Celeste     8 Liberty                13.63      13.76   2    5  
  5       Mccullough, Taylor   8 Princeton MS           13.03      13.78   3    4  
  6       Morgan, Kortney      7 Lakota Ridge           13.00      13.81   3    3  
  7       Slaughter, Indya     8 Fairfield Mi                      13.86   1    2  
  8       Sylvester, Nia       8 Mason Middle           13.03      13.88   3    1  
  9       Mcgary, Lexii        8 Lakota Plain           13.60      13.99   2 
 10       Jones, Dominique     8 Walnut Hills           13.56      14.10   2 
 11       Dawson, Jasmine      8 Hayes Porter           13.86      14.14   2 
 12       Chambers, Faith      8 Walnut Hills           13.09      14.16   2 
 13       Scheitlin, Miranda   8 Liberty                13.67      14.19   2 
 14       Tiggs, Vivica        8 Mason Middle           12.08      14.37   3 
 15       Eliopulos, Leah      7 Lakota Ridge           13.64      14.51   2 
 16       Epke, Lauren         7 Indian Hill            14.63      14.71   1 
 17       Johnson, Katina      7 Hayes Porter           14.02      14.86   2 
 18       Frazier, Taylor      8 Shroder                           15.12   1 
 19       Moore, Brea          7 Mt. Airy               13.08      15.27   3 
 20       Stafford, Daija      7 Indian Hill            14.93      15.53   1 
 21       Pernell, Tyeisha     8 Reese                  19.02      15.58   1 
 22       Jones, Kaymia        8 Mt. Airy               13.09      16.79   3 
 --       Gunn, Kamiah         7 Reese                               DNS   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 PRELIMS AND FINALS
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1       Chambers, Faith      8 Walnut Hills           29.32      27.48   2   10  
  2       Stewart, Adrianna    8 Fairfield Mi                      27.91   1    8  
  3       Thompson, Noelle     7 Lakota Ridge           29.50      28.41   2    6  
  4       Yeager, Alison       7 Indian Hill            29.67      28.78   2    5  
  5       Brown, Alyssa        8 Shroder                           28.93   1    4  
  6       Carey, Cayla         7 Princeton MS           26.03      29.23   3    3  
  7       Irwin, Sarah         8 Lakota Plain           26.77      29.50   3    2  
  8       Coleman, Ciara       8 Hayes Porter           28.98      29.73   2    1  
  9       Mccullough, Taylor   8 Princeton MS           28.02      29.76   3 
 10       Heath, Autumn        7 Liberty                30.00      30.01   2 
 11       Morgan, Kortney      7 Lakota Ridge           28.50      30.13   3 
 12       Plunkett, Leah       8 Indian Hill            29.74      30.37   2 
 13       Mitchell, Myana      7 Hayes Porter           30.05      30.41   2 
 14       Sylvester, Nia       8 Mason Middle           28.04      30.65   3 
 15       Thomas, Kendra       8 Liberty                28.08      31.11   3 
 16       Jackson, Mariah      8 Walnut Hills           29.03      31.25   2 
 17       Amorosi, Addison     8 Mason Middle           28.02      31.92   3 
 18       Jemison, Trane       8 Fairfield Mi                      32.17   1 
 19       Moore, Brea          7 Mt. Airy               31.06      32.52   1 
 --       Barnes, Teara        8 Mt. Airy               30.08        DNS   1 
 --       Quarles, Kenya       7 Reese                               DNS   1 
 --       Mcgary, Lexii        8 Lakota Plain           28.90        DNS   3 
 --       Fields, Hydea        8 Reese                  35.00        DNS   1 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 TIMED FINAL SLOW AND FAST HEAT
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1       Carey, Cayla         7 Princeton MS         1:04.02    1:02.74   3   10  
  2       Bell, Samia          8 Princeton MS         1:06.01    1:06.61   3    8  
  3       Graska, Caitlin      8 Liberty              1:06.23    1:06.67   3    6  
  4       Sweeney, Lucy        7 Indian Hill          1:07.00    1:06.75   2    5  
  5       Miller, Kishira      8 Shroder                         1:07.57   1    4  
  6       Rojas, Katie         8 Mason Middle         1:05.00    1:07.72   3    3  
  7       Amoah, Kia           8 Liberty              1:06.54    1:08.16   2    2  
  8       Acuna, Danielle      8 Lakota Plain         1:12.11    1:08.29   2    1  
  9       Hill, Lonisha        8 Hayes Porter         1:05.35    1:08.37   3 
 10       Sumrall, Marti       8 Mason Middle         1:05.00    1:08.60   3 
 11       Chester, Alaina      8 Lakota Ridge         1:10.00    1:10.49   2 
 12       Kiel, Alexis         7 Walnut Hills         1:00.02    1:10.94   3 
 13       Slaughter, Brandi    7 Fairfield Mi                    1:11.30   1 
 14       Wean, Clarisse       8 Walnut Hills           59.01    1:12.12   3 
 15       Eliopulos, Leah      7 Lakota Ridge         1:12.00    1:12.47   2 
 16       Montgomery, Morgan   8 Lakota Plain         1:14.66    1:12.57   2 
 17       Davis, Tashayla      7 Hayes Porter         1:10.00    1:15.34   2 
 18       Davey, Kelsey        8 Fairfield Mi                    1:15.39   1 
 19       Martz, Laura         8 Indian Hill          1:16.00    1:15.99   1 
 20       Jones, Kaymia        8 Mt. Airy             1:16.00    1:19.93   1 
 --       Winfield, Briana     8 Mt. Airy             1:15.00        DNS   2 
 --       Hyde, Lamya          7 Reese                1:24.07        DNS   1 
 --       Gunn, Kamiah         7 Reese                1:23.03        DNS   1 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 FINAL
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Sewell, Maddie       8 Mason Middle         2:30.00    2:37.86    10  
  2       Lowery, Maryn        8 Walnut Hills         2:41.07    2:46.00     8  
  3       Harvey, Emma         8 Mason Middle         2:38.00    2:49.08     6  
  4       Bedree, Helen        8 Walnut Hills         2:40.05    2:50.67     5  
  5       Powell, Sierra       7 Princeton MS         2:43.03    2:53.25     4  
  6       Miller, Lindsay      7 Princeton MS         2:52.00    2:54.02     3  
  7       Stoner, Josie        8 Lakota Plain         2:57.00    2:54.09     2  
  8       Martz, Laura         8 Indian Hill          2:58.00    2:57.20     1  
  9       Frese, Megan         8 Lakota Ridge         3:10.00    3:01.77  
 10       Street, Donna        8 Lakota Plain         2:56.00    3:02.45  
 11       Burrows, Kelly       8 Liberty              3:01.00    3:03.85  
 12       Mcgoff, Rachel       8 Indian Hill          3:16.00    3:11.80  
 13       Engel, Stevie        8 Fairfield Mi                    3:14.27  
 14       Starkey, Rachel      7 Fairfield Mi                    3:16.17  
 15       Norman, Alaina       8 Liberty              3:07.00    3:24.22  
 16       Sullivan, Mariah     8 Shroder                         3:26.15  
 17       Cogan, Nicole        7 Lakota Ridge         2:59.00    3:38.89  
 --       Hill, Cherelle       7 Mt. Airy             3:11.00        DNS  
 --       Winfield, Briana     8 Mt. Airy             2:59.00        DNS  
 --       Jones, Ciera         8 Hayes Porter         2:50.00        DNS  
 --       Carter, Lafara       8 Reese                4:22.00        DNS  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 FINAL
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Miller, Lindsay      7 Princeton MS         6:10.02    5:51.70    10  
  2       Stoner, Josie        8 Lakota Plain         6:03.00    5:52.88     8  
  3       Greve, Emily         8 Mason Middle         5:58.00    5:57.98     6  
  4       Calvani, Ashley      8 Mason Middle         6:00.00    6:00.91     5  
  5       Koenig, Megan        8 Walnut Hills         6:10.00    6:03.12     4  
  6       Debolt, Olivia       8 Lakota Plain         6:26.00    6:07.76     3  
  7       Murray, Taylor       8 Lakota Ridge         6:14.00    6:19.06     2  
  8       Norman, Alaina       8 Liberty              6:20.00    6:19.82     1  
  9       Frese, Megan         8 Lakota Ridge         6:30.00    6:23.71  
 10       Kappers, Olivia      8 Walnut Hills         6:02.00    6:26.38  
 11       Starkey, Rachel      7 Fairfield Mi                    6:35.41  
 12       Cruz, Maribel        8 Princeton MS         6:57.05    6:36.49  
 13       Ellison, Jennifer    7 Fairfield Mi                    6:50.55  
 14       Mcgoff, Rachel       8 Indian Hill          6:56.00    7:02.74  
 15       King, Sarah          7 Indian Hill          7:15.00    7:05.12  
 --       Monnig, Hailey       8 Liberty              6:16.00        DNS  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 PRELIMS/FINALS
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1       Doggett, Jasmine     8 Princeton MS           17.05      18.18   3   10  
  2       Powell, K-Ana        8 Princeton MS           18.01      18.62   3    8  
  3       Marmora, Alyssa      8 Mason Middle           18.80      18.68   3    6  
  4       Mahlock, Marlene     8 Lakota Plain           18.22      18.70   3    5  
  5       Amoah, Kia           8 Liberty                17.50      18.76   3    4  
  6       Bellino, Cassi       7 Lakota Ridge           19.00      19.20   3    3  
  7       Barnes, Teara        8 Mt. Airy               18.09      19.87   3    2  
  8       Albright, Heaven     8 Reese                  19.09      19.89   2    1  
  9       Wills, Gabby         7 Liberty                19.90      19.94   2 
 10       Austin, Miranda      8 Mt. Airy               21.08      20.49   2 
 11       Toelke, Devin        8 Lakota Plain           20.00      20.67   2 
 12       Kiel, Kaytlin        7 Walnut Hills           19.02      20.89   2 
 13       Budzik, Molly        8 Mason Middle           19.20      20.90   2 
 14       Salzl, Kayla         8 Lakota Ridge           19.02      20.92   2 
 15       Hardin, Lori         7 Indian Hill            21.47      21.23   2 
 16       Fei, Catherine       8 Indian Hill            21.72      23.43   1 
 --       Landrum, Ousia       7 Hayes Porter           23.04        DNS   1 
 --       Young, Raven         8 Walnut Hills           18.25        DNS   3 
 --       Napier, Edolya       7 Hayes Porter           22.02        DNS   1 
 
Girls 200 Meter Hurdles
===================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 TIMED FINAL SLOW AND FAST HEAT
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1       Bronson, Celeste     8 Liberty                31.93      32.25   3   10  
  2       Brokamp, Gabriella   7 Walnut Hills           31.08      33.24   3    8  
  3       Marmora, Alyssa      8 Mason Middle           33.00      33.36   3    6  
  4       Mahlock, Marlene     8 Lakota Plain           33.45      33.41   3    5  
  5       Powell, K-Ana        8 Princeton MS           31.90      33.62   3    4  
  6       Budzik, Molly        8 Mason Middle           36.10      36.20   2    3  
  7       Austin, Miranda      8 Mt. Airy               31.08      36.62   3    2  
  8       Young, Raven         8 Walnut Hills           32.72      36.62   3    1  
  9       Scisco, Jamia        8 Princeton MS           34.01      36.87   2 
 10       Toelke, Devin        8 Lakota Plain           38.10      36.93   2 
 11       Wills, Gabby         7 Liberty                36.23      37.15   2 
 12       Null, Rebecca        7 Lakota Ridge           36.10      37.33   2 
 13       Fei, Catherine       8 Indian Hill            40.08      37.45   2 
 14       Salzl, Kayla         8 Lakota Ridge           36.92      38.23   2 
 15       Berten, Sam          8 Indian Hill            40.63      39.98   1 
 --       Peoples, Trashell    8 Reese                               SCR   1 
 --       Kreiner, Kayla       8 Fairfield Mi                        SCR   1 
 --       Bartolovich, Kaitl   7 Fairfield Mi                        SCR   1 
 --       Landrum, Ousia       7 Hayes Porter           40.02        DNS   2 
 --       Barnes, Teara        8 Mt. Airy               30.09        DNS   3 
 
Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 TIMED FINAL SLOW AND FAST HEAT
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Fairfield Middle                                               54.59   1   10  
     1) Shular, Lauren 7                2) Slaughter, Indya 8             
     3) Powell, Kourtney 8              4) Stewart, Adrianna 8            
  2 Princeton MS                                        54.91      54.66   2    8  
     1) Owens, Dannika 8                2) Mccullough, Tyler 8            
     3) Drake, Quierra 7                4) Mccullough, Taylor 8           
  3 Liberty                                             54.00      55.52   2    6  
     1) Bronson, Celeste 8              2) Scheitlin, Miranda 8           
     3) Graska, Caitlin 8               4) Harrell, Aaliyah 8             
  4 Shroder                                             55.09      55.70   2    5  
     1) Frazier, Taylor 8               2) Brown, Alyssa 8                
     3) Stone, Bria 8                   4) Harkness, Toni 8               
  5 Lakota Ridge                                        56.49      55.88   2    4  
     1) Thompson, Noelle 7              2) Eliopulos, Leah 7              
     3) Niehaus, Emily 8                4) Morgan, Kortney 7              
  6 Mason Middle                                        53.02      55.94   2    3  
     1) Rojas, Katie 8                  2) Villigran, Sami 8              
     3) Tiggs, Vivica 8                 4) Sylvester, Nia 8               
  7 Walnut Hills MS                                     56.09      57.43   2    1.5
     1) Jackson, Mariah 8               2) Carpenter, Alijha 7            
     3) Day, Jazlyn 7                   4) Jones, Dominique 8             
  7 Hayes Porter                                        56.65      57.43   2    1.5
     1) Stevenson, Tatyanna 7           2) Coleman, Ciara 8               
     3) Johnson, Katina 7               4) Dawson, Jasmine 8              
  9 Indian Hill                                         59.69    1:01.09   1 
     1) Thomas, Katie 8                 2) Blazic, Jenny 8                
     3) Stafford, Daija 7               4) Zucker, Dini 8                 
 10 Mt. Airy                                                     1:03.04   1 
     1) Doras, Star 8                   2) Hill, Cherelle 7               
     3) Jones, Kaymia 8                 4) Moore, Brea 7                  
 11 Reese                                             1:08.03    1:10.12   1 
     1) Pernell, Tyeisha 8              2) Peoples, Trashell 8            
     3) Reed, Montea 7                  4) Albright, Heaven 8             
 -- Lakota Plains                                       56.57        DNS   2 
     1) Harris, Camille 7               2) Acuna, Danielle 8              
     3) Irwin, Sarah 8                  4) Howard, Ahlyia 8               
 
Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 TIMED FINAL SLOW & FAST HEAT
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lakota Plains                                     2:04.00    1:55.28   1   10  
     1) Mcgary, Lexii 8                 2) Howard, Ahlyia 8               
     3) Harris, Camille 7               4) Buchheim, Caitlin 8            
  2 Liberty                                           1:59.00    1:59.13   2    8  
     1) Scheitlin, Miranda 8            2) Thomas, Kendra 8               
     3) Graska, Caitlin 8               4) Heath, Autumn 7                
  3 Mason Middle                                      1:54.00    1:59.18   2    6  
     1) Harvey, Emma 8                  2) Fewell, Maggie 8               
     3) Villigran, Sami 8               4) Tiggs, Vivica 8                
  4 Hayes Porter                                      1:57.10    1:59.72   2    5  
     1) Dawson, Jasmine 8               2) Hill, Lonisha 8                
     3) Mitchell, Myana 7               4) Coleman, Ciara 8               
  5 Fairfield Middle                                             1:59.94   1    4  
     1) Shular, Lauren 7                2) Powell, Kourtney 8             
     3) Slaughter, Indya 8              4) Jemison, Trane 8               
  6 Princeton MS                                      2:04.22    2:02.40   1    3  
     1) Bell, Samia 8                   2) Teague, Alek 7                 
     3) Roy, Theresa 7                  4) Roseman, Aliyah 8              
  7 Walnut Hills MS                                   1:58.36    2:02.61   2    2  
     1) Brokamp, Gabriella 7            2) Jackson, Mariah 8              
     3) Harris, Destini 8               4) Chambers, Faith 8              
  8 Indian Hill                                       2:02.00    2:07.62   2    1  
     1) Epke, Lauren 7                  2) Thomas, Katie 8                
     3) Zucker, Dini 8                  4) Plunkett, Leah 8               
 -- Lakota Ridge                                      1:59.00         DQ   2 
     1) Cogan, Nicole 7                 2) Coler, Audrey 7                
     3) Niehaus, Emily 8                4) Thompson, Noelle 7             
 -- Shroder                                           1:57.00        DNS   2 
     1)                                 2) Brown, Alyssa 8                
     3) Miller, Kishira 8               4) Harkness, Toni 8               
 -- Reese                                             2:01.04        DNS   2 
     1) Pernell, Tyeisha 8              2) Reed, Montea 7                 
     3) Gunn, Kamiah 7                  4) Albright, Heaven 8             
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 TIMED FINAL SLOW AND FAST HEAT
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mason Middle                                      4:28.00    4:33.91   2   10  
     1) Calvani, Ashley 8               2) Rojas, Katie 8                 
     3) Schlimm, Emily 8                4) Sewell, Maddie 8               
  2 Walnut Hills MS                                   4:37.28    4:49.53   2    8  
     1) Wean, Clarisse 8                2) Ferrell, Isabelle 8            
     3) Lowery, Maryn 8                 4) Koenig, Megan 8                
  3 Lakota Plains                                     5:08.00    4:52.06   2    6  
     1) Acuna, Danielle 8               2) Howard, Ahlyia 8               
     3) Street, Donna 8                 4) Mahlock, Marlene 8             
  4 Princeton MS                                      4:58.84    4:55.85   2    5  
     1) Svenssan, Dana 8                2) Jansin, Laura 8                
     3) Owens, Dannika 8                4) Powell, Sierra 7               
  5 Indian Hill                                       5:07.00    5:00.35   2    4  
     1) Epke, Lauren 7                  2) Plunkett, Leah 8               
     3) Zucker, Dini 8                  4) Yeager, Alison 7               
  6 Lakota Ridge                                      5:05.00    5:08.17   2    3  
     1) Murray, Taylor 8                2) Coler, Audrey 7                
     3) Nash, Emma 7                    4) Cogan, Nicole 7                
  7 Fairfield Middle                                             5:09.12   1    2  
     1) Davey, Kelsey 8                 2) Collins, Takira 7              
     3) Brown, Katelin 8                4) Ford, Jasmine 8                
  8 Liberty                                           5:18.00    5:12.93   2    1  
     1) Monnig, Hailey 8                2) Burrows, Kelly 8               
     3) Norman, Alaina 8                4) Amoah, Kia 8                   
 -- Shroder                                                           DQ   1 
     1) Frazier, Taylor 8               2) Stone, Bria 8                  
     3) Harkness, Toni 8                4) Miller, Kishira 8              
 -- Reese                                             7:35.00        DNS   1 
     1) Johnson, Nicole 8               2) Quarles, Kenya 7               
     3) Fields, Hydea 8                 4) Carter, Lafara 8               
 -- Hayes Porter                                      4:59.70        DNS   2 
     1) Davis, Tashayla 7               2) Jones, Ciera 8                 
     3) Stevenson, Tatyanna 7           4) Hill, Lonisha 8                
 
Girls High Jump
================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Burton, Kennedy      8 Walnut Hills         4-06.00    4-08.00    10  
  2       Morrison, Shannon    8 Liberty              4-04.00    4-02.00     7  
  2       Powell, K-Ana        8 Princeton MS         4-04.00    4-02.00     7  
 --       Amorosi, Addison     8 Mason Middle         4-04.00         NH  
 --       Boggan, Jessica      8 Princeton MS         4-04.00         NH  
 --       Budzik, Molly        8 Mason Middle         4-04.00         NH  
 --       Poirier, Tyler       8 Walnut Hills         4-02.00         NH  
 --       Lampe, Perrin        8 Indian Hill          4-02.00         NH  
 --       Walters, Mckenzie    8 Liberty              4-02.00         NH  
 --       Stoner, Josie        8 Lakota Plain         4-02.00         NH  
 --       Pena-rodriguez, Yu   8 Fairfield Mi                         NH  
 --       Rodriguez, Chanely   8 Fairfield Mi                         NH  
 --       Niehaus, Emily       8 Lakota Ridge         4-00.00         NH  
 --       Bowens, Mariah       8 Lakota Ridge         4-02.00         NH  
 --       Stone, Dani          8 Lakota Plain         4-00.00         NH  
 --       Carter, Lafara       8 Reese                3-05.00        DNS  
 --       Landrum, Ousia       7 Hayes Porter         3-06.00        DNS  
 --       Lenon, Kyana         7 Reese                3-06.00        DNS  
 --       Plummer, Tiffani     8 Indian Hill          4-04.00        DNS  
 --       Mitchell, Myana      7 Hayes Porter                        DNS  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Martir, Brea         8 Lakota Plain         6-00.00    7-06.00    10  
  2       Schlimm, Emily       8 Mason Middle         7-06.00    7-00.00     8  
  3       Dunn, Abby           8 Lakota Plain         5-06.00    6-06.00     5  
  3       Stein, Rachel        8 Mason Middle         6-00.00    6-06.00     5  
  3       Thomas, Kendra       8 Liberty              6-00.00    6-06.00     5  
  6       Brokamp, Gabriella   7 Walnut Hills         6-00.00    6-06.00     3  
 --       Kiel, Kaytlin        7 Walnut Hills         6-00.00        SCR  
 --       Etterling, Jaime     8 Liberty              6-00.00        SCR  
 
Girls Long Jump
================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Jones, Dominique     8 Walnut Hills        14-00.00   13-11.00    10  
  2       Doggett, Jasmine     8 Princeton MS        13-11.00   13-02.50     8  
  3       Champion, Erica      8 Princeton MS        13-07.00   13-01.50     6  
  4       Morrison, Shannon    8 Liberty             11-11.00   11-09.50     5  
  5       Greensfelder, Sara   8 Mason Middle        14-00.00   11-08.00     4  
  6       Chester, Alaina      8 Lakota Ridge         9-08.00   11-02.50     3  
  7       Thomas, Katie        8 Indian Hill         11-05.00   11-02.00     2  
  8       Puff, Alex           8 Lakota Plain                   11-01.00     1  
  9       Powell, Kourtney     8 Fairfield Mi                   11-00.00  
 10       O'Shea, Maleah       8 Mason Middle        10-11.00   10-09.00  
 10       Talbert, Michayla    7 Lakota Ridge         9-06.00   10-09.00  
 12       Webber, Jackie       8 Lakota Plain        10-02.00   10-08.00  
 13       Hill, Lonisha        8 Hayes Porter        11-00.00   10-00.00  
 14       Ford, Jasmine        8 Fairfield Mi                    9-11.00  
 15       Hyde, Lamya          7 Reese                9-06.25    8-04.00  
 16       Lenon, Kyana         7 Reese                9-02.00    8-00.00  
 17       Stevenson, Tatyann   7 Hayes Porter                    7-09.50  
 --       Young, Raven         8 Walnut Hills        12-01.00        SCR  
 --       Monnig, Hailey       8 Liberty             11-10.00        SCR  
 --       Plummer, Tiffani     8 Indian Hill         12-01.00        SCR  
 
Girls Shot Put
================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Mckinney, Kirsten    8 Liberty             29-11.50   30-09.00    10  
  2       Hughes, Darlyisha    8 Princeton MS        25-07.25   27-10.00     8  
  3       Simmons, Nia         8 Walnut Hills        29-03.00   27-07.00     6  
  4       Greensfelder, Sara   8 Mason Middle        25-10.00   26-07.00     5  
  5       Latham, Jamila       7 Princeton MS        26-03.00   26-06.00     4  
  6       Bartolovich, Kaitl   7 Fairfield Mi                   25-07.00     3  
  7       Odom, Scout          8 Lakota Ridge        30-00.00   24-00.00     2  
  8       Gutter, Terrace      7 Mt. Airy            23-00.00   23-10.00     1  
  9       Huesing, Bonnie      8 Mason Middle        23-04.00   23-07.00  
 10       Capovilla, Madison   7 Lakota Ridge        26-00.00   22-11.50  
 11       Jemison, Trane       8 Fairfield Mi                   21-10.00  
 12       Pitts, Ebonie        8 Walnut Hills        27-03.00   21-09.50  
 13       Edwards, Aaliyah     8 Liberty             20-09.50   21-01.50  
 14       Duncan, Hayli        7 Reese               20-03.00   20-08.00  
 15       Cox, Kaitlin         8 Lakota Plain                   19-09.50  
 16       Davis, Yasmine       8 Reese                          17-11.00  
 17       Austin, Miranda      8 Mt. Airy            23-00.00   17-10.00  
 18       Calamari, Katina     7 Indian Hill         18-00.00   17-02.00  
 19       Sullivan, Francine   8 Lakota Plain                   13-04.50  
 --       Simnadl, Mary        8 Indian Hill         17-00.00        SCR  
 --       Stewart, Alasja      8 Hayes Porter        15-00.00        SCR  
 --       Napier, Edolya       7 Hayes Porter        24-06.00        SCR  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Simmons, Nia         8 Walnut Hills           78-11      77-02    10  
  2       Greensfelder, Sara   8 Mason Middle           62-08      68-00     8  
  3       Latham, Jamila       7 Princeton MS           73-01      67-07     6  
  4       Mckinney, Kirsten    8 Liberty                60-01      63-09     5  
  5       Romaniw, Natalie     8 Mason Middle           58-06      63-00     4  
  6       French, Damonica     8 Walnut Hills           63-04      62-09     3  
  7       Capovilla, Madison   7 Lakota Ridge           60-00      62-08     2  
  8       Bartolovich, Kaitl   7 Fairfield Mi                      62-05     1  
  9       Bruenton, Jordan     7 Princeton MS        63-09.50      59-10  
 10       Combs, Jaime         7 Liberty                55-04      53-10  
 11       Odom, Scout          8 Lakota Ridge           70-00      53-01  
 12       Duncan, Hayli        7 Reese                  41-06      47-04  
 13       Winfield, Briana     8 Mt. Airy               52-00      46-06  
 14       Nassef, Noor         8 Indian Hill            42-00      42-01  
 15       Supe, Erica          8 Lakota Plain                      38-00  
 16       Wheatley, Lizzie     8 Lakota Plain                      33-07  
 17       Kothari, Sheena      7 Indian Hill            45-00      29-11  
 --       Westerbeck, Alexis   7 Fairfield Mi                        DNS  
 --       Gutter, Terrace      7 Mt. Airy               51-00        DNS  
 --       Stewart, Alasja      8 Hayes Porter                        DNS  
 --       Napier, Edolya       7 Hayes Porter                        DNS  
 --       Fields, Hydea        8 Reese                  54-10        DNS  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 PRELIMS/ FINALS
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1       Davis, Darrell       8 Princeton MS           11.06      12.30   3   10  
  2       Crowe, Tristan       7 Lakota Plain           12.03      12.42   3    8  
  3       Raphael, Kaemin      8 Lakota Ridge           12.03      12.43   3    6  
  4       Salter, Justin       8 Fairfield Mi                      12.53   1    5  
  5       Thomas, Demarco      8 Princeton MS           11.65      12.57   3    4  
  6       Han, Clay            8 Liberty                12.24      12.62   2    3  
  7       Hutchins, Ramarr     8 Lakota Plain           12.08      12.79   3    2  
  8       Clement, Brandon     8 Liberty                12.15      12.81   2    1  
  9       Maples, Kyle         8 Fairfield Mi                      12.97   1 
 10       Williams, Isaiah     8 Shroder                           13.07   1 
 11       Griffin, Ronnie      7 Hayes Porter           12.06      13.08   3 
 12       Duke, Mike           8 Reese                  13.04      13.10   1 
 13       Hearst, Trevon       8 Lakota Ridge           12.09      13.14   2 
 14       Beamon, Eric         7 Mt. Airy               12.50      13.19   2 
 15       Scruggs, Stephen     8 Walnut Hills           12.08      13.23   3 
 16       Piphus, Antoine      8 Mt. Airy               12.60      13.28   2 
 17       Brame, Tj            8 Walnut Hills           12.09      13.43   2 
 18       Johnson, Darly       8 Mason Middle           12.80      13.45   2 
 19       Kesbhat, Abbi        8 Mason Middle           12.80      13.98   2 
 20       Sommerville, Aaron   8 Indian Hill            14.53      14.20   1 
 21       Williamson, Terrez   7 Reese                             14.97   1 
 22       Barker, Charlie      8 Indian Hill            14.78      15.18   1 
 --       Godfrey, Demonte     8 Hayes Porter           12.07        DNS   3 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 PRELIMS AND FINALS
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1       Wells, Dominique     7 Shroder                           25.09   1   10  
  2       Ruby, Brody          8 Mason Middle           25.20      25.46   3    8  
  3       Davis, Darrell       8 Princeton MS           24.00      25.55   3    6  
  4       Parrish, Jelani      8 Princeton MS           24.08      26.13   3    5  
  5       Weems, Devin         8 Mt. Airy               26.40      26.41   3    4  
  6       Arthur, Keshawn      7 Walnut Hills           26.04      26.54   3    3  
  7       Griffin, Ronnie      7 Hayes Porter           25.05      26.72   3    2  
  8       Wilson, Will         8 Lakota Plain           27.03      27.16   2    1  
  9       Bunch, Bailey        8 Mason Middle           25.50      27.23   3 
 10       Bengal, Nick         8 Lakota Plain           27.04      27.26   2 
 11       Canales, Tre         8 Lakota Ridge           27.03      27.47   2 
 12       Salter, Justin       8 Fairfield Mi                      27.63   1 
 13       Gaut, Jordan         8 Lakota Ridge           27.06      28.02   2 
 14       Piphus, Antoine      8 Mt. Airy               27.50      28.33   2 
 15       Jackson, Devon       7 Liberty                27.55      28.84   2 
 16       Boone, Kevin         8 Indian Hill            28.59      29.06   1 
 17       Pates, Dashawn       8 Reese                  28.01      29.63   2 
 18       Williams, Damarcus   8 Hayes Porter           31.00      31.55   1 
 19       Kuy, Brandon         7 Indian Hill            30.01      31.96   1 
 --       Maples, Kyle         8 Fairfield Mi                        DNS   1 
 --       Chappell, Lawrence   7 Liberty                27.00        DNS   3 
 --       Gilmore, Sterling    7 Walnut Hills           27.50        DNS   2 
 --       Whitney, Demeir      8 Reese                  31.06        DNS   1 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 TIMED FINAL SLOW AND FAST HEAT
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1       Davis, Darrell       8 Princeton MS           55.07      55.42   3   10  
  2       Weems, Devin         8 Mt. Airy               57.00      57.31   3    8  
  3       Parrish, Jelani      8 Princeton MS           57.07      57.84   3    6  
  4       Mcclay, Mason        8 Indian Hill            59.94      58.75   2    5  
  5       Greenfield, Josh     8 Mason Middle           57.50      58.80   3    4  
  6       Mcgill, Nick         8 Lakota Plain           59.01      59.62   3    3  
  7       Deaton, John         8 Mason Middle           59.70    1:00.20   3    2  
  8       Klunk, Michael       7 Lakota Plain         1:03.01    1:02.01   2    1  
  9       Seliga, Joe          8 Walnut Hills           58.57    1:02.06   3 
 10       Atkins, Montel       8 Walnut Hills           58.61    1:02.59   3 
 11       Goodwin, Keiondree   8 Fairfield Mi                    1:02.72   1 
 12       Stephens, Robert     8 Indian Hill          1:06.92    1:05.15   1 
 13       Piphus, Denzale      8 Mt. Airy             1:02.40    1:07.12   2 
 14       Elam, Nick           8 Liberty              1:04.00    1:10.48   2 
 15       Portugal, Brandon    7 Liberty              1:10.00    1:13.15   1 
 --       Johnson, Demarco     7 Shroder                             DNS   1 
 --       Hyde, Levonte        8 Reese                1:09.00        DNS   1 
 --       Jones, Davaugh       7 Shroder                             DNS   1 
 --       Williams, Alphonso   8 Lakota Ridge         1:04.00        DNS   1 
 --       Menefield, Menelik   7 Hayes Porter         1:00.00        DNS   2 
 --       Grimm, Corey         8 Lakota Ridge         1:02.00        DNS   2 
 --       Clark, Randen        8 Reese                1:01.00        DNS   2 
 --       Harrison, Taheed     7 Hayes Porter         1:02.00        DNS   2 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 FINAL
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Mcclay, Mason        8 Indian Hill          2:24.45    2:20.51    10  
  2       Lamar, Charles       8 Princeton MS         2:30.00    2:29.76     8  
  3       Clark, Tom           7 Mason Middle         2:26.00    2:29.86     6  
  4       Payne, Zach          8 Lakota Plain         2:30.00    2:30.61     5  
  5       Valentine, Ethan     7 Mason Middle         2:27.04    2:30.96     4  
  6       Barbour, Kevin       8 Lakota Plain         2:30.00    2:32.54     3  
  7       Bell, Jamal          8 Fairfield Mi                    2:34.86     2  
  8       Houston, Cody        8 Princeton MS         2:28.00    2:35.36     1  
  9       Barden, Greyson      8 Fairfield Mi                    2:35.77  
 10       Cross, Tyler         8 Lakota Ridge         2:24.00    2:35.88  
 11       Seliga, Joe          8 Walnut Hills         2:19.02    2:36.74  
 12       Ball, Abdoulaye      8 Mt. Airy             2:42.00    2:38.19  
 13       Ricke, Steven        7 Liberty              2:44.00    2:43.28  
 14       Williamson, Terrez   7 Reese                3:42.06    2:45.63  
 15       Hankins, Marcus      8 Mt. Airy             2:53.00    2:50.42  
 16       Stertzbach, Michae   8 Liberty              2:43.00    2:55.84  
 17       Sunderland, Frank    8 Walnut Hills         2:26.05    2:57.31  
 18       Bosworth, Doug       8 Indian Hill          3:04.00    3:07.88  
 --       Jones, Davaugh       7 Shroder                             DNS  
 --       Bland, Uriah         8 Hayes Porter         3:00.00        DNS  
 --       Carter, Michael      8 Lakota Ridge         2:21.00        DNS  
 --       Mason, Kelsey        8 Hayes Porter         3:15.00        DNS  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 FINAL
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Clark, Tom           7 Mason Middle         5:17.00    5:13.65    10  
  2       Notton, Alex         8 Mason Middle         5:26.00    5:14.43     8  
  3       Houston, Cody        8 Princeton MS         5:21.00    5:22.95     6  
  4       Lamar, Charles       8 Princeton MS         5:29.00    5:27.60     5  
  5       Payne, Zach          8 Lakota Plain         5:45.00    5:27.74     4  
  6       Carter, Michael      8 Lakota Ridge         5:25.00    5:27.74     3  
  7       Barden, Greyson      8 Fairfield Mi                    5:31.76     2  
  8       Cross, Tyler         8 Lakota Ridge         5:26.00    5:32.00     1  
  9       Peterson, Luke       7 Fairfield Mi                    5:36.35  
 10       Miller, Ben          8 Liberty              5:53.00    5:44.50  
 11       Stertzbach, Michae   8 Liberty              5:47.00    5:57.92  
 12       Rueve, Mitchell      8 Walnut Hills         6:01.00    6:02.77  
 13       Costner, Kyle        8 Lakota Plain         6:09.00    6:08.71  
 14       Schmalz, Andrew      8 Walnut Hills         6:02.00    6:09.30  
 15       Spatz, Phillip       8 Indian Hill          6:57.00    6:09.85  
 --       Hankins, Marcus      8 Mt. Airy             6:32.00        DNS  
 --       Hughes, Austin       8 Indian Hill          5:43.00        DNS  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 PRELIMS/FINALS
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1       Akanbi, Stephen      7 Walnut Hills           16.78      17.08   3   10  
  2       Reed, Tevis          8 Princeton MS           17.02      18.24   3    8  
  3       Waller, James        8 Walnut Hills           17.48      18.47   3    6  
  4       Perkins, Darian      8 Princeton MS           17.15      18.89   3    5  
  5       Smith, Ulysses       8 Mt. Airy               21.00      18.97   2    4  
  6       Connell, Ryan        8 Lakota Plain           19.02      19.08   3    3  
  7       Vu, Minh-tri         7 Lakota Plain           20.01      19.50   2    2  
  8       Osborne, Trevor      8 Liberty                19.62      19.81   2    1  
  9       Duke, Kristofer      8 Mt. Airy               19.30      20.11   2 
 10       Portugal, Brandon    7 Liberty                20.04      20.35   2 
 11       Oldiing, Keyonte     7 Reese                  20.09      21.08   2 
 12       Maiden, Asad         8 Mason Middle           19.00      21.20   3 
 13       Grimm, Corey         8 Lakota Ridge           19.09      21.40   3 
 14       Mcguire, Drew        8 Mason Middle           19.90      21.50   2 
 15       Grove, Malik         7 Lakota Ridge           19.06      23.23   3 
 16       Owens, Phillip       7 Hayes Porter           22.00      26.64   1 
 --       Kramer, Henry        8 Indian Hill            21.89        DNS   1 
 --       Harrison, Taheed     7 Hayes Porter           21.09        DNS   1 
 
Boys 200 Meter Hurdles
===================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 TIMED FINAL SLOW AND FAST HEAT
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1       Weems, Devin         8 Mt. Airy               28.00      28.18   3   10  
  2       Mcgill, Nick         8 Lakota Plain           30.01      29.29   3    8  
  3       Akanbi, Stephen      7 Walnut Hills           28.56      29.55   3    6  
  4       Maiden, Asad         8 Mason Middle           30.02      30.83   3    5  
  5       Miller, Ben          8 Liberty                29.45      30.84   3    4  
  6       Waller, James        8 Walnut Hills           29.91      30.93   3    3  
  7       Duke, Kristofer      8 Mt. Airy               31.00      31.97   2    2  
  8       Anderson, Randy      8 Mason Middle           31.01      32.15   2    1  
  9       Boyle, Jonathan      8 Princeton MS           28.09      32.80   3 
 10       Osborne, Trevor      8 Liberty                32.00      32.89   2 
 11       Goodwin, Keiondree   8 Fairfield Mi                      32.90   1 
 12       Mason, Isaiah        7 Shroder                           33.50   1 
 13       Reed, Tevis          8 Princeton MS           27.09      33.72   3 
 14       Oldiing, Keyonte     7 Reese                  34.09      34.82   2 
 15       Jackson, Dontinio    7 Reese                  36.08      35.04   2 
 16       Mcconnell, Colin     8 Indian Hill            35.03      35.19   2 
 17       Alarcon, Pablo       8 Lakota Plain           32.01      36.01   2 
 --       Harrison, Taheed     7 Hayes Porter           41.00        SCR   1 
 --       Owens, Phillip       7 Hayes Porter           40.00        DNS   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 TIMED FINAL SLOW AND FAST HEAT
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Princeton MS                                        46.02      48.24   2   10  
     1) Witcher, Halen 7                2) Hall, Ronald 8                 
     3) Thomas, Demarco 8               4) Chapman, Tra'Von 8             
  2 Lakota Plains                                       50.06      49.71   2    8  
     1) Mcgill, Nick 8                  2) Crowe, Tristan 7               
     3) Wilson, Will 8                  4) Hutchins, Ramarr 8             
  3 Liberty                                             49.72      49.86   2    6  
     1) Chappell, Lawrence 7            2) Mahone, Will 8                 
     3) Han, Clay 8                     4) Clement, Brandon 8             
  4 Mason Middle                                        47.50      50.53   2    5  
     1) Islam, Shakib 8                 2) Bunch, Bailey 8                
     3) Maiden, Asad 8                  4) Ruby, Brody 8                  
  5 Fairfield Middle                                               50.59   1    4  
     1) Salter, Justin 8                2) Maples, Kyle 8                 
     3) Elsbernd, Luke 8                4) Bass, Branford 8               
  6 Walnut Hills MS                                     54.62      51.18   1    3  
     1) Arthur, Keshawn 7               2) Scruggs, Stephen 8             
     3) Gilmore, Sterling 7             4) Brame, Tj 8                    
  7 Lakota Ridge                                        51.10      51.56   2    2  
     1) Hearst, Trevon 8                2) Parks, Austyn 7                
     3) Deaton, Zack 8                  4) Gaut, Jordan 8                 
  8 Shroder                                                        53.38   1    1  
     1) Howard, Myles 8                 2) Williams, Isaiah 8             
     3) Leatheers, Mark 7               4) Williams, Dominique 7          
  9 Reese                                               42.16      53.55   2 
     1) Duke, Mike 8                    2) Hyde, Levonte 8                
     3) Pates, Dashawn 8                4) Lipscomb, Dy'Rell 8            
 10 Mt. Airy                                            51.50      53.61   2 
     1) Beamon, Eric 7                  2) Law, Antonio 7                 
     3) Huckley, Delvin 7               4) Piphus, Antoine 8              
 11 Indian Hill                                         55.45      54.51   1 
     1) Sweeney, Alex 7                 2) Boone, Kevin 8                 
     3) Stephens, Robert 8              4) Sommerville, Aaron 8           
 -- Hayes Porter                                        50.94        DNS   2 
     1) Godfrey, Demonte 8              2) Chapman, Daquaan 8             
     3) Allen, Elijah 7                 4) Griffin, Ronnie 7              
 
Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 TIMED FINAL SLOW AND FAST HEAT
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Princeton MS                                      1:46.00    1:46.41   2   10  
     1) Witcher, Halen 7                2) Campbell, Jonathan 8           
     3) Reed, Tevis 8                   4) Thomas, Demarco 8              
  2 Lakota Plains                                     1:46.00    1:47.21   2    8  
     1) Wilson, Will 8                  2) Bengal, Nick 8                 
     3) Crowe, Tristan 7                4) Nguyen, Phil 7                 
  3 Walnut Hills MS                                   1:46.20    1:47.36   2    6  
     1) Arthur, Keshawn 7               2) Scruggs, Stephen 8             
     3) Russell, Amani 7                4) Brame, Tj 8                    
  4 Mason Middle                                      1:56.00    1:48.11   2    5  
     1) Kesbhat, Abbi 8                 2) Bunch, Bailey 8                
     3) Deaton, John 8                  4) Ruby, Brody 8                  
  5 Liberty                                           1:47.00    1:49.73   2    4  
     1) Chappell, Lawrence 7            2) Ricke, Steven 7                
     3) Han, Clay 8                     4) Mahone, Will 8                 
  6 Reese                                             1:45.02    1:51.51   2    3  
     1) Duke, Mike 8                    2) Hyde, Levonte 8                
     3) Pates, Dashawn 8                4) Lipscomb, Dy'Rell 8            
  7 Shroder                                                      1:52.71   1    2  
     1) Howard, Myles 8                 2) Williams, Isaiah 8             
     3) Leatheers, Mark 7               4) Wells, Dominique 7             
  8 Mt. Airy                                          1:50.00    1:55.53   2    1  
     1) Hudson, Almonte 8               2) Law, Antonio 7                 
     3) Huckley, Delvin 7               4) Hankins, Marcus 8              
  9 Lakota Ridge                                      2:52.30    1:58.96   1 
     1) Gaut, Jordan 8                  2) Canales, Tre 8                 
     3) Hearst, Trevon 8                4) Raphael, Kaemin 8              
 10 Fairfield Middle                                             2:00.47   1 
     1) Bass, Branford 8                2) Maples, Kyle 8                 
     3) Adams, Jordan 8                 4) Gibson, Shavon 8               
 11 Indian Hill                                       2:02.56    2:01.87   1 
     1) Sweeney, Alex 7                 2) Kuy, Brandon 7                 
     3) Barker, Charlie 8               4) Boone, Kevin 8                 
 -- Hayes Porter                                      1:58.00        DNS   2 
     1) Godfrey, Demonte 8              2) Williams, Damarcus 8           
     3) Chapman, Daquaan 8              4) Griffin, Ronnie 7              
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
 TIMED FINAL SLOW AND FAST HEAT
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Princeton MS                                      4:03.00    3:59.34   2   10  
     1) Bolden, Clarence 8              2) Campbell, Jonathan 8           
     3) Hall, Ronald 8                  4) Chapman, Tra'Von 8             
  2 Mason Middle                                      4:07.00    4:13.18   2    8  
     1) Deaton, John 8                  2) Howard, Jack 7                 
     3) Berrizbeitia, Mauricio 8        4) Greenfield, Josh 8             
  3 Lakota Plains                                     4:49.01    4:18.83   2    6  
     1) Klunk, Michael 7                2) Connell, Ryan 8                
     3) Barbour, Kevin 8                4) Graves, Gunnar 7               
  4 Lakota Ridge                                      4:44.09    4:20.40   2    5  
     1) Carter, Michael 8               2) Grimm, Corey 8                 
     3) Grove, Malik 7                  4) Raphael, Kaemin 8              
  5 Fairfield Middle                                             4:37.70   1    4  
     1) Beck, Joshua 8                  2) Elsbernd, Luke 8               
     3) Goodwin, Keiondree 8            4) Adams, Jordan 8                
  6 Mt. Airy                                          5:20.00    4:39.34   1    3  
     1) Ball, Abdoulaye 8               2) Piphus, Denzale 8              
     3) Duke, Kristofer 8               4) Law, Antonio 7                 
  7 Walnut Hills MS                                   4:10.40    4:41.09   2    2  
     1) Hatch, Charlie 8                2) Atkins, Montel 8               
     3) Seliga, Joe 8                   4) Fiorelli, Joe 8                
  8 Indian Hill                                       4:54.75    4:43.24   2    1  
     1) Kramer, Henry 8                 2) Kuy, Brandon 7                 
     3) Sommerville, Aaron 8            4) Stephens, Robert 8             
  9 Liberty                                           4:48.00    4:56.11   2 
     1) Elam, Nick 8                    2) Miller, Ben 8                  
     3) Portugal, Brandon 7             4) Jackson, Devon 7               
 -- Shroder                                                          DNS   1 
     1) Mason, Isaiah 7                 2) Howard, Myles 8                
     3) Johnson, Demarco 7              4) Leatheers, Mark 7              
 -- Hayes Porter                                      5:00.00        DNS   2 
     1) Harrison, Taheed 7              2) Menefield, Menelik 7           
     3) Owens, Phillip 7                4) Rudolph, Tyrone 8              
 -- Reese                                             6:12.00        DNS   1 
     1) Clark, Randen 8                 2) Jackson, Dontinio 7            
     3) Love, Chris 7                   4) Williamson, Terrez 7           
 
Boys High Jump
================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Akanbi, Stephen      7 Walnut Hills         5-09.00    5-04.00    10  
  2       Parrish, Jelani      8 Princeton MS         4-10.00    5-02.00     8  
  3       Smith, Troy          8 Liberty              5-00.00    5-00.00     6  
  4       Smith, Ulysses       8 Mt. Airy             5-00.00    5-00.00     5  
  5       Lassiter, Ellery     7 Walnut Hills         5-04.00    5-00.00     4  
  6       Mcclay, Mason        8 Indian Hill          5-02.00    4-10.00     3  
  7       Anderson, Randy      8 Mason Middle         5-02.00    4-08.00     1  
  7       Grevenkamp, Nick     7 Liberty              4-10.00    4-08.00     1  
  7       Bengal, Nick         8 Lakota Plain         5-02.00    4-08.00     1  
 10       Moore, Marcus        8 Lakota Ridge         5-00.00    4-08.00  
 10       Darden, Shawnte      8 Lakota Plain         5-00.00    4-08.00  
 10       Canales, Tre         8 Lakota Ridge         5-02.00    4-08.00  
 13       Ademuyewo, Leke      8 Princeton MS         5-00.00    4-06.00  
 14       Staresinic, Nick     8 Mason Middle         4-10.00    4-04.00  
 14       Bell, Jamal          8 Fairfield Mi                    4-04.00  
 --       Jackson, Dontinio    7 Reese                3-08.00         NH  
 --       Oldiing, Keyonte     7 Reese                3-08.00         NH  
 --       Sweeney, Alex        7 Indian Hill          4-06.00         NH  
 --       Hudson, Almonte      8 Mt. Airy             4-08.00        DNS  
 --       Mason, Kelsey        8 Hayes Porter                        DNS  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Combs, Jordan        8 Liberty              8-00.00    8-06.00    10  
  2       Desantiago, Sebast   8 Lakota Plain         7-06.00    8-00.00     8  
  3       Irwin, James         8 Princeton MS         6-00.00    7-06.00     6  
  4       Dykes, Dylan         8 Princeton MS         6-06.00    7-00.00     5  
  5       Taul, Brad           8 Liberty              7-00.00    7-00.00     4  
  6       Taylor, Andrew       8 Lakota Plain         6-06.00    7-00.00     3  
  7       Fiorelli, Joe        8 Walnut Hills         7-00.00    6-06.00     2  
  8       Mccann, Jack         8 Walnut Hills         6-06.00    6-00.00     0.5
  8       Sabet, Sina          8 Mason Middle         6-06.00    6-00.00     0.5
 --       Kang, Daniel         7 Mason Middle         6-06.00         NH  
 
Boys Long Jump
================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Chapman, Tra'Von     8 Princeton MS        18-07.00   17-11.50    10  
  2       Hutchins, Milo       7 Lakota Plain        13-06.00   17-06.50     8  
  3       Hall, Ronald         8 Princeton MS        16-07.00   17-06.00     6  
  4       Lipscomb, Dy'Rell    8 Reese               16-11.00   16-04.00     5  
  5       Mahone, Will         8 Liberty             17-03.00   16-02.00     4  
  6       Atkins, Montel       8 Walnut Hills        17-06.00   15-03.00     3  
  7       Vu, Minh-tri         7 Lakota Plain        12-06.00   15-03.00     2  
  8       Law, Antonio         7 Mt. Airy            17-02.00   15-01.50     1  
  9       Avila, Manuel        8 Mason Middle        14-09.00   14-11.00  
 10       Mcguire, Drew        8 Mason Middle        14-06.00   14-07.00  
 11       Grimm, Corey         8 Lakota Ridge        14-06.00   14-05.00  
 12       Combs, Jordan        8 Liberty             13-06.00   14-01.50  
 13       Russell, Amani       7 Walnut Hills        12-04.00   13-07.00  
 14       Luther, Alec         8 Lakota Ridge        14-01.00   12-07.00  
 15       Piphus, Denzale      8 Mt. Airy            14-08.00   12-06.50  
 16       Spatz, Phillip       8 Indian Hill         11-01.00   12-04.00  
 17       Elsbernd, Luke       8 Fairfield Mi                   12-02.00  
 18       Williams, Damarcus   8 Hayes Porter        13-06.00   12-00.00  
 --       Irvin, Jerrid        8 Reese                               SCR  
 --       Desmidt, Erik        8 Fairfield Mi                        SCR  
 --       Rudolph, Tyrone      8 Hayes Porter                        SCR  
 --       Kramer, Henry        8 Indian Hill         12-03.00        SCR  
 
Boys Shot Put
================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Ferguson, Marc       8 Princeton MS        43-05.00   43-05.00    10  
  2       Allen, Elijah        7 Hayes Porter        40-09.00   42-03.00     8  
  3       Turner, Dennis       8 Liberty             42-03.00   41-06.00     6  
  4       Deaton, Zack         8 Lakota Ridge        45-02.00   41-05.00     5  
  5       Johnson, Darly       8 Mason Middle        38-00.00   40-00.00     4  
  6       Lowe, Tyrice         8 Mt. Airy            37-00.00   38-09.00     3  
  7       Meadows, Kyle        8 Lakota Ridge        42-08.00   36-10.00     2  
  8       Stenson, Eric        8 Princeton MS        35-00.00   35-04.50     1  
  9       Maldenado, Felix     8 Mason Middle        36-06.50   35-03.50  
 10       Smith, Ulysses       8 Mt. Airy            36-00.00   34-02.50  
 11       Mirosh, Dennis       8 Liberty             36-07.50   34-02.00  
 12       Lassiter, Ellery     7 Walnut Hills        38-00.00   34-01.00  
 13       Smith, Lincoln       8 Walnut Hills        34-00.00   33-01.50  
 14       Garbenis, Drew       8 Lakota Plain        33-04.00   32-10.00  
 15       Beck, Joshua         8 Fairfield Mi                   29-05.50  
 16       Graves, Gunnar       7 Lakota Plain        29-11.00   28-09.50  
 17       Mcconnell, Colin     8 Indian Hill         28-00.00   26-11.00  
 18       Smith, Sam           7 Indian Hill         29-00.00   26-08.50  
 19       Maples, Kyle         8 Fairfield Mi                   25-01.00  
 --       Bland, Uriah         8 Hayes Porter        19-06.00        SCR  
 --       Irvin, Jerrid        8 Reese               18-06.00        SCR  
 --       Whitney, Demeir      8 Reese               33-05.00        SCR  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
 BOB RONCKER'S RUNNING SPOT
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Lassiter, Ellery     7 Walnut Hills          148-02     143-10    10  
  2       Deaton, Zack         8 Lakota Ridge          123-10     140-10     8  
  3       Turner, Dennis       8 Liberty               122-03     128-10     6  
  4       Beamon, Eric         7 Mt. Airy              106-00     121-02     5  
  5       Meadows, Kyle        8 Lakota Ridge          115-05     115-01     4  
  6       Ferguson, Marc       8 Princeton MS          111-07     107-02     3  
  7       Mirosh, Dennis       8 Liberty                99-11     101-00     2  
  8       Ademuyewo, Leke      8 Princeton MS          119-05     100-07     1  
  9       Hankins, Marcus      8 Mt. Airy              100-00      95-06  
 10       Allen, Elijah        7 Hayes Porter           92-07      95-05  
 11       Huffman, Nick        8 Lakota Plain           73-06      90-10  
 12       Smith, Lincoln       8 Walnut Hills          108-00      88-09  
 13       Johnson, Darly       8 Mason Middle           89-00      88-05  
 14       Garbenis, Drew       8 Lakota Plain           84-00      80-10  
 15       Maldenado, Felix     8 Mason Middle           86-00      79-00  
 16       Hughes, Austin       8 Indian Hill            63-05      71-00  
 17       Beck, Joshua         8 Fairfield Mi                      61-04  
 18       Mcconnell, Colin     8 Indian Hill            64-05      55-03  
 19       Adams, Jordan        8 Fairfield Mi                      50-06  
 --       Whitney, Demeir      8 Reese                  64-07         ND  
 --       Irvin, Jerrid        8 Reese                  40-02         ND  
 --       Bland, Uriah         8 Hayes Porter           54-00        DNS  
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Princeton MS               129        2) Mason Middle               99   
    3) Walnut Hills MS             89.50     4) Liberty                    75   
    5) Lakota Plains               66        6) Fairfield Middle           36   
    7) Lakota Ridge                28        8) Indian Hill                18   
    9) Shroder                     13       10) Hayes Porter                7.50
   11) Mt. Airy                     5       12) Reese                       1   
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) Princeton MS               154        2) Lakota Plains              84   
    3) Mason Middle                71.50     4) Walnut Hills MS            68.50
    5) Liberty                     58        6) Mt. Airy                   46   
    7) Lakota Ridge                36        8) Indian Hill                19   
    9) Fairfield Middle            17       10) Shroder                    13   
   11) Hayes Porter                10       12) Reese                       8